Teknoloji

WhatsApp’tan Sesli Mesajda Yenilik!

WhatsApp'tan Sesli Mesajda Yenilik

her geçen gün yeni bir özellikle gündeme geliyor. Bu kez iOS’ta edilen sesli mesajlar için yazıya çeviri özelliği konuşuluyor.

Beta kullanıcıları tarafından edilen özellik henüz Android’de yok. Ancak testler başarılı olursa Android’de de bu özelliğin olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Peki ile sesli mesajı yazıya çevirme özelliği nedir?

WhatsApp’ın yeni özelliğiyle gelen sesli mesajlar yazılı olarak görülebilecek, mesajın bölümleri arasında geçiş yapılabilecek. Yapılan çeviriye diğer kullanıcı erişemeyecek.

bu işlemi yaparken Apple cihazlardaki ses algılama sistemini çalıştırıyor. Yapılan çeviriler sonrası elde edilecek veriler depolanacak tekrar çevirir gereksinimi de ortadan kalkmış olacak.

geçtiğimiz günlerde de son görülmeyle ilgili bir özelliği gündemine almıştı. Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarının en çok şikayet ettiği özellikler arasında yer alan son görülme de değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. WhatsApp kullanıcıları, artık ‘kara liste’ oluşturarak, bu kişilerden son görülme zamanını gizleyebilecek.

Güncellemeyle kullanıcılar son görülme özelliğini 4 farklı şekilde kullanabilecek. ‘Herkes’, Kişilerim Kimse dışında ‘Kişilerim hariç’ seçeneği de kullanıcılara sunulacak.

Bu kara listeye eklediğiniz kişiler, son görülme saat ve tarihinizi göremeyecek. Henüz bu özelliklerin tüm kullanıcılar için ne zaman devreye gireceği hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak:KRT TV

Yorum Yap