Teknoloji

Instagram’dan Kullanıcıları Üzecek Yenilik!

Instagram'dan Kullanıcıları Üzecek Yenilik

Sosyal platformu Instagram’dan kullanıcıları üzecek yenilik duyuruldu!

Geçtiğimiz günlerde YouTube tarafından alınan arka arkaya reklam oynatma kararı alınmıştı.  Ardından Instagram da benzer bir adım atıyor.

Meta çatısı altında bulunan platformların gelecek dönemde reklama boğulduğunu görebiliriz.

Instagram, Keşfet’i reklam yuvası yapıyor!

Mark Zuckerberg, Meta’nın gelirlerinde yaşanan düşüşün acısını kullanıcılardan çıkarmayı planlıyor. çıkan sızıntılara göre yapılacak ilk değişiklik de Instagram içerisinde. Özellikle keşfet ekranında daha fazla reklam oynatmak olacak.

Instagram fotoğraf paylaşılan bir platform olarak doğmuştu.  TikTok, Snapchat ve Vine gibi uygulamaların rekabeti sonucunda günümüzde video paylaşım ortamı haline geldi. Her geçen gün keşfet başta olmak üzere tüm paylaşımlarda videoları öne çıkarıyor.

Aslında geçtiğimiz yıldan itibaren başlayan reklam artışları uzun bir süre dikkat çekmemeyi başardı. Hikaye paylaşımları arasında veya Reels’de aşağı kaydırırken karşımıza çıkan reklamlardan kaçınma şansımız olduğu için pek tepki toplamadı.

Şu anda test süreci eden yeni özellikle birlikte 4 ila 10 saniye arasında ve sonra otomatik bir şekilde sıradaki paylaşıma geçen, izlemesi zorunlu olmadığı için geçebileceğimiz görsel veya video şeklinde reklamlar Keşfet sekmesinin en başında yer alacak.

Gelecek dönemde Meta’nın bu ve benzeri reklamları Facebook’a getireceği de kesinleşti.

Haber:  ShiftDelete Mert Can Aka

Yorum Yap