Nihal Yeşiltaç Oran

Tarkan’ın Reklam Filmi Olay Oldu!

Tarkan'ın Reklam Filmi Olay Oldu
nihal yeşiltaç oran

Nihal Yeşiltaç Oran

bir reklamda oynadı ortalık yıkıldı! Nasıl dersiniz? Ya hu izleyici ikiye bölündü, nasıl oldu ben de anlamadım! Reklam filmini yere göğe sığdıramayanlar bir tarafta, kulp bulmak için kılı kırk yaranlar diğer tarafta. Bana da soruldu, ben de buradan yazayım dedim fikirlerimi.

Öncelikle bilen bilir, Trendyol hakkında rekabet kurulu inceleme başlattı. Ayrıca bu online AVM hakkında bolca şikayet de var ilgili sitelerde. Bu dev ismin bir şeyler yapıp olanları unutturması gerekiyordu. Ülkenin en iyi ismi ile iş birliği yapmak güzel bir fikir kabul edin. Bu ülkede fazla iş kabul etmeyen, ortalarda görünmeye tam isabet oldu.

Tarkan’ın Reklam Filmini Beğenmeyenler!

Beğenmeyenlerin eleştirilerinden başlayalım. Kargocu paket üzerindeki Tevetoğlu adını görmemiş mi? Neden Tarkan’ı görünce şaşırmış? Çünkü sayısız insanın elinden geçen o paketin üzerine Tarkan’ın adı yazılırsa adres ve telefon numarası sayısız kişiye ulaşmış olur. Sizce üzerinde durulacak bir şey mi? Birileri de personelin üzerinde falanca kargo filanca kargo yazmalıymış ama Trendyol yazıyormuş. O markanın kendine ait bir kargo şirketi var, aynı isimli bir kargo şirketi. Tarkan 30 saniye görünmüş! Reklam filminin senaryosu öyle yazılmış, ilgi uyandırmak için. Bunlar eleştiri için zayıf örnekler. Bir de Tarkan’ın aldığı para sürekli dillerde. Bazı oyuncular da çıkmış “ben şu kadar yıllık oyuncuyum üç kuruş alıyorum” diyorlar. Adam öyle ya da böyle Mega Star olmuş ki bence bunu hak ediyor, bırakın kazansın. O kadar adalet seviyorsanız, adalet gerektiren başka oluşumlarda da sesiniz çıksın. Vatandaş da diline dolamış para olayını onlara sadece iki kelime söylemek isterim. Size ne?

Reklamı Aşırı Beğenenler!

Şimdi gelelim reklam filmini yere göğe sığdıramayanlara. Dev iş olmuş, olmuş gibi gibi. Bu projede dev tek şey ve tabii kargo personelinin performansı. Film senaryosu  çok basit sıradan öncelikle bunu söylemem lazım. Yıllar önce ’ın oynadığı bir reklam filminin neredeyse aynısı. Neden? Bir proje hazırlanıyor, içinde bir mega star var, dilimizin dönmeyeceği bir yatırım var ama sanki amaç iz bırakmak değil de sadece konuşulmak. O halde amaca ulaşıldı. Her kanalda, her reklam kuşağında ikişer üçer defa dönüyor reklam. İnternette her yerde karşımıza çıkıyor. Çok nadir iş kabul eden Tarkan’ı daha düşünülmüş emek verilmiş bir çalışmada görmek isterdim. 17 yıl önceki reklam filminin aynısını görmek istemezdim yani.

olarak reklamın yıldızı bana göre kargocu çocuk, yani Rojhat Özsoy. Bu arada Rojhat, Erzurumlu 30 yaşında. Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Oyunculuk bölümü mezunu. Dilerim bu noktadan sonra şans kapıları açılır…

Sağlıcakla.

Yorum Yap