Nihal Yeşiltaç Oran

Haftanın Magazin Turu

Haftanın Magazin Turu
nihal yeşiltaç oran

Nihal Yeşiltaç Oran

Geçtiğimiz günlerde magazin dünyasında neler oldu bir bakalım. Biraz üzerine konuşalım, haftanın magazin turunu yapalım. Bülent Ersoy Mustafa Keser olayından bahsedelim. Okan Bayülgen’in fenomenlere çöp demesini konuşalım. Mehmet Ali Erbil Ece Ronay olayını konuşalım. İrem Derici’nin küfürlü konser girişinden bahsedelim. Selçuk Ural’ın arabesk dinleyenlere kıro demesinden bahsedelim…

Okan Bayülgen fenomenlere çöp dedi. Para kazanmaya çalışan zavallılar dedi. Büyük bir çoğunluğu böyle, kısmen katılıyorum Bayülgen’e. Herhangi bir vasfı yeteneği olmadan bir şekilde fenomen olmuş kişiler için gerçekten çöp denilebilir. Ama genelleme yapmak çok uygun gelmedi bana. Yetenekleri olup sosyal medyada parlama şansı bulmuş fenomenler de var.

Twerk Dansları Az Gelmiş

M.Ali Erbil, Ece Ronay’ı taciz etmiş. Ronay mesajları ifşa etmiş. Erbil’in çapkınlığı yıllardır bilinir öyle değil mi? Kendini bilen bir kadın da böyle bir adamı iç çamaşırı ile görüntülü arıyorsa nasıl bir sonuç çıkacağını tahmin eder. Bana göre iç çamaşırı ile bir kız arkadaş bile görüntülü aranmaz. TikTok ile duyulmaya başlayan bu genç kızın bu güne gelene kadar verdiği tavizler ortada. O platform için çektiği vücut ifşaları, twerk dansları gibi. Çok uzatmaya gerek yok aslında. Gündem olabilmek için yapılan bir kurgu olduğunu hissediyorum. Çünkü tacize uğramış, mağdur bir kadına acır. Muhatap da çapkın bir erkek olunca işi kolaylaştı. Sesi olmadan şarkı söylen biri ne kadar gündemde kalır? Beden ifşası görevi tamamlandı, başka bir yol buldu. Sıradaki gelsin…

Selçuk Ural arabesk severlere kıro demiş. “Kültürsüz, kendiyle barışık olmayan, hiçbir hayat eğitimi almayan insanlar” demiş. Ülkemizde böyle insanlar var, çok sayıda hem de ama neden bunu arabesk dinleyenler şeklinde sınıflandırmış bilemedim. Evet, kendini jiletle kesmek normal insanın yapacağı bir iş değil. Ama her arabesk dinleyen kendini jiletliyor mu? Talihsiz bir açıklama yapmış Ural! Keşke saygınlığını sürdürebilseydi.

Seni Diva Değil Divan Yaparlar

Mustafa Keser, Bülent Ersoy için oldukça ilginç iddialarda bulundu. Özellikle müzikal anlamda bir şey bilmediğini belirtmesi ilgimi çekti. “Seni diva değil divan yaparlar” dedi onu resmen düelloya davet etti. Gel bilgimizi uzmanlar eşliğinde gösterelim dedi. Bülent Ersoy’un kaprisli yönlerini, tahammül sınırlarını zorlamasını yıllardır oradan buradan duyarız. Ama Keser hepsini anda bir bir açıklayınca bizler de şaşırdık tabii. Bu konu ile ilgili yapacağım tek yorum şu olur; Mustafa Keser asla çirkinleşmeden, efendiliğini koruyarak cümlelerini seçerek konuştu. Çığlık çığlık bağıran ünlülere örnek olmasını dilerim.

Yine geçtiğimiz günlerde Doktor Banu Küçükpolat olayı çok konuşuldu. ’ın programında dans etmişti, hakkında inceleme başlatıldı. Bunun sebebi, dans etmesi olarak gösterilse de asıl neden reklam yapmasıydı. Çünkü doktorlar reklam yapamaz, böyle bir durum var. Ama bizim magazinimiz olayları daha cazip hale getirmek için bazen şaşırabiliyor. Tabii şahsi fikrim, ben doktor olsam TV programında o şekilde oynamazdım. Bir Nihal olarak da bunu yapamam…

Konserine Kimler Gidiyor?

İrem Derici, Harbiye konserine başlamadan önce çirkin bir küfürle ekibi gaza getirmeye çalışıyor. Küfür etmek Derici’nin tercihi. Alıp sürekli yerden yere vurmanın anlamı ne? Evet ben de sevmedim, yakıştıramadım ama kimse ona zorla küfür etmesini söylemiyor. Ya da o kimseye beni zorla sevin demiyor. Ben şunu  anlamıyorum; İrem Derici’nin küfürlü konuşmalarından nefret ediyorsa, konserine giden kalabalık uzaylılardan mı oluşuyor?

Geçtiğimiz günlerde Zeynep Avcı ismini duydu. Almanya’da yaşayan uzun yıllardır sahne alan bir kadın Zeynep Avcı. Almanya’nın O Ses Almanya yarışmasına katılıyor. Bir Türk şarkısı seçiyor, bana göre risk alıyor. Tan Taşçı’nın yalan şarkısını seslendiriyor. Ve hem Almanya hem Türkiye Zeynep Avcı’yı konuşuyor. Muhteşem bir yorum, inanılmaz bir yorum. Başta şarkının sahibi Tan Taşçı olmak üzere birçok ünlü bu performansı övgü dolu sözlerle paylaştı. Komplekssiz ünlüleri seviyorum, bu paylaşımlar çok hoşuma gitti. Umarım yolu açık olur.

başlayacak olan Üç Kuruş isimli diziden bahsedeyim. Show TV’de yayınlanacak, afiş ve fragmanı yayınlandı. Roman mafyası ile emniyet güçleri arasındaki ilişkileri anlatacakmış bu dizi. Afişe bakınca Cennet Mahallesi gibi bir dizi beklentisine girdim. İlerleyen zamanlarda bunu konuşuruz.

Son olarak Evlilik Hakkında Her Şey isimli diziyi izlemeye başladım. Konu güzel, oyuncular güzel ama Sumru Yavrucuk ve Gökçe Bahadır’ın oyunculuğu efsane.

Bu haftalık bu kadar magazin turu yeter sanıyorum. Anlık paylaşımlarım için beni Instagram @nihalyesiltacoran hesabımdan takip edebilirsiniz.

Sağlıcakla…

Yorum Yap