Teknoloji

Playstation 5 İçin İlk Türk Oyunu Geliyor!

Playstation 5 İçin İlk Türk Oyunu Geliyor

Playstation 5 İçin İlk Oyunu Geliyor. Daha önce yerli-milli oyun konsolu projesiyle gündeme gelen Ufuk Anteplioğlu, bu defa Playstation 5 için oyun geliştirmeye başladıklarını duyurdu.

Mobil uygulama pazarında yaptıkları projelerle 100’den ülkeye ve 100 binlerce kişiye ulaştılar. Ufuk Anteplioğlu, yeni oyun projesinde kardeşi Doğan Anteplioğlu’nun da bulunduğunu ve mobil pazardaki başarılarını konsol sektörüne de taşımak istediklerini belirtti.
Ufuk Anteplioğlu, yeni oyun projesinin ‘poligon’ tarzında olduğunu söyleyerek, sektörde devrim iki büyük oyundan etkilendiğini belirtti.

“TÜM OYUNCULAR DENEYİMLEMEK İSTEYECEK”

Anteplioğlu şöyle konuştu:
“Oyun birçok farklı türü içinde barındırıyor ama temel olarak bakacak olursak ‘Battle Royale’ tarzında bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Yalnız burada şuna dikkat çekmek istiyorum. Diğer ‘Battle Royale’ oyunlarından çok daha farklı içerik ve mekaniklere sahip olarak çıkmasını planlıyoruz. Günümüzde ‘Battle Royale’ en çok sevilen türlerden biri. Yine de bizim oyunumuz farklı içerikleri ile birlikte ‘Battle Royale’ modunu seven sevmeyen, tüm oyuncuların deneyimlemek isteyeceği bir oyun yaptığımızı düşünüyoruz.”

“AYNI ANDA YAYINLAMAYI HEDEFLİYORUZ”

Oyunu şuan yeni nesil oyun konsollar için hazırladıklarını ifade Anteplioğlu, “Yeni nesil cihazlar çıktığı zaman optimizasyon kontrolü yapıp hem eski, hem de yeni nesil modellerde anda yayımlamayı hedefliyoruz” dedi.
Xbox tarafında da geliştirmelere başlamak istediklerini belirten Doğan Anteplioğlu ise, “Xbox tarafında şuan da elimizde test edebileceğimiz herhangi bir Xbox One cihaz yok. Oyunu çapraz platform olarak hazırlamaya başladığımızdan dolayı bir Xbox cihazı temin ettiğimiz andan itibaren Xbox’a da oyunu çıkartmanın çok vakit almayacağını düşünüyoruz.” dedi.

 

ufuk anteplioğlu doğan anteplioğlu

Yorum Yap