Etkinlikler

Nergis Öztürk ile Algı Eke ’10 Saniye’ Oyunu ile 2020 Yılına İddialı Giriyor

Türkiye’nin en başarılı alternatif tiyatrolarından biri olan Yan Etki, 2020 yılına iddialı prodüksiyonu ”10 SANİYE” ile giriş yapmaya hazırlanıyor.

Türk Tiyatrosunda kısa sürede hatırı sayılır bir yer elde edinen Yan Etki, 28 Aralık 2019 Cumartesi akşamı saat 20.30’da Toy İstanbul’da yeni oyunları ”” yi tiyatroseverlerle buluşturacak. Erdi Işık’ın yazdığı, Faruk Barman ve Mert Erarslan’ın yapımcıları olduğu, Serkan Üstüner’in yönetmenliğini üstlendiği oyunda, başarılı ve ödüllü oyuncular Nergis Öztürk ile rol alıyor.

Oyunun konusu kısaca şu şekilde: Ülkenin en iyi ve prestijli okullarından William College’tan işlediği bir suç üzerine kovulan çocuğunu, okula geri aldırmak için ne gerekiyorsa yapacak olan Zeynep ile rehber öğretmeni Elif’in şiddet, taciz, etiket başlıkları altında gerçeği ‘aramasını’ ya da ‘kaybetmesini’ anlatan, yetiştirilen çocuğun mutluluğunu mu itibarını mı gözetmemizi sorgulatan bir oyun “10 Saniye”.

Yıllardır ‘’kutsallık’’ kavramının anne ve öğretmenlere uygun olduğunu vurgulamışızdır. Peki ya gerçekten her anne ve öğretmen kutsal mı? Patolojik bir anne olamaz mı? Ya da sapkın bir öğretmen? Ya da her ikisi de sevgi dolu ve bir o kadar yalnız. Zeynep ve Elif’i karşı karşıya getiren bu oyun; eğitimin sistemi, çarpık aile ilişkileri ve etiket kavramlarının çocuk psikolojisini nasıl şekillendirebileceğine dair bir bakış.

28 Aralık Cumartesi akşamı 20.30’da Toy İstanbul’da prömiyerini gerçekleştirecek olan ”10 Saniye” sonrasında 5-15-18-21 ve 24 Ocak 2020 tarihlerinde seyircisiyle buluşacak. Başlama saati 20.30 olan oyunun biletleri Tiyatrolar.com.tr sitesinden ve gişelerden temin edilebilir.

Oyunun Prömiyerine : Deniz Çakır, Kaan Urgancıoğlu,Canan Ergüder,Kenan Ece,Cansel Elçin,Zeynep Tuğçe Bayat,Cemal Toktaş,Nilperi Şahinkaya,Asu Maro,Begüm Akkaya,Yağız Can Konyalı,Sahra Şaş,Elif Doğan,Ahmet Rıfat Şungar,İnan Ulaş Torun,Melike Güner,Beste Bereket katılım gösterecek

Oyun Tarihleri

28 Aralık 20.30 Toy İstanbul (prömiyer)

5 Ocak 17.00 Toy İstanbul

15 Ocak 20.30 Boa Sahne

18 Ocak 20.30 Toy İstanbul

21 Ocak 21.00 DasDas

24 Ocak 20.30 Toy İstanbul

Künye

Yazan: Erdi Işık

Yöneten: Serkan Üstüner

Oyuncular: Nergis Öztürk, Algı Eke

Yapımcılar: Faruk Barman, Mert Erarslan

Yapım: Tiyatro Yan Etki

Dekor Tasarım: Cihan Aşar

Hareket Tasarımı: Gizem Erdem

Müzik: Ah! Kosmos

Işık Tasarımı: Alev Topal

Kostüm Tasarım: Serhat Şengül

Fotoğraf Tasarım: Ayşegül Karacan

Video & Animasyon: Cüneyt Işık

Afiş Tasarım: Sinem Üstüner

Sahne Amiri: Osman Berkay Anılsın

Asistan: Gülberk Eken

Yorum Yap