Teknoloji

Instagram Reels Nedir Nasıl Kullanılır?

Instagram Reels Nedir Nasıl Kullanılır

Son günlerde yeni güncelleme gelmesi ile sorusu, kullanıcılarının en çok araştırdığı konu oldu.

Facebook’un olduğu Instagram, sosyal medyanın kitleler tarafından sevilen özelliklerini bir bir kendi platformlarına taşıyor. Son aylarda dünya çapında ciddi tartışmaların odağında olan TikTok’un hızlı keşfetme ekranı, Reels adıyla Instagram’a geldi. Böylece Instagram, yeni bir içerik formatına daha karışmış oldu.

Temel mantığı TikTok neredeyse birebir aynı olan Reels, kullanıcılara 15 saniyelik videolar üzerine müzik ekleyerek paylaşma imkanı tanıyor. Yüklenen videolar, tıpkı IGTV içerikleri gibi ana sayfadaki akışta gönderi olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Ayrıca Instagram’ın keşfet akışında da Reels videoları görülebiliyor. Her iki noktadan Reels butonuna tıklanınca da Reels ana sayfası açılıyor ve Instagram, küçük arayüz farkları haricinde tamamen TikTok’a dönüşüyor.

Instagram Reels nedir?

Instagram Reels, kullanıcılara 15 saniyelik kısa videolar yükleme imkanı sunan bir içerik formatıdır. Kullanıcılar, yükledikleri 15 saniyelik videoların üzerine Instagram Müzik aracılığı şarkı ekleyebilirler.

Instagram Reels videosu nasıl kaydedilir ve paylaşılır?

  • Adım #1: Instagram uygulaması Hikaye oluşturma ekranını açın,
  • Adım #2: Ekranın alt bölümünde ki kaydırmalı menüden REELS’e gelin,
  • Adım #3: Kaydettiğiniz ya da galeriden seçtiğiniz video üzerinde dilerseniz müzik ekleyin,
  • Adım #4: Paylaş butonuna tıklayın,

Paylaştığınız Reels videoları, diğer kullanıcıların ana ekranlarındaki gönderiler arasında ya da Instagram’ın Keşfet bölümünde karşılarına çıkacak. Ayrıca Reels videolarını paylaştıktan sonra Hikayeler üzerinden de paylaşmanız mümkün.

özelliğin gelmesi ile hali hazırda pek çok TikTok kullanıcısı, TikTok’ta paylaştıkları içerikleri Instagram’a da yüklemeye başladı. Nasıl Twitter’daki tweetlerin ekran Instagram’da bolca paylaşılıyorsa TikTok gönderileri de artık sık sık Instagram Reels sayfasında karşımıza çıkabilir.

 

kynk:webtekno

Yorum Yap