Sinema

Pause 2020 Filminin Çekimleri Yapıldı!

Pause 2020 Filminin Çekimleri Yapıldı

Dijital savaşlara vurgu PAUSE 2020 filminin çekimlerine başlandı ve 0 dakikalık bölümü tamamlandı.

Film şimdiye kadar olan çekimleri Toronto, Londra, San Francisco, Karadağ – Ulcinj, Mardin, Bolu, Adıyaman illerinde gerçekleşti. Avustralya ve Hindistan’da edecek. Filme yapımcı ve yönetmen Caner Gül filme 7 kıta 7 ülke hedefi ile başlamış. 2020 yılının dünya düzeninde önemli bir yıl olduğunu film, Avustralya’da başlayan yangınlardaki  gizli mesajları ve Nemrut’tan Ayasofya’ya uzanan gizemli  mesajı global bir şekilde anlatmaya çalışıyor.

Filmin birçok sahnesini yabancı oyuncular ile İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Sırpça çekilmiş. Caner Gül yaşanan pandemi sürecinde sinemaların kapalı olmasına rağmen projeyi dünya sinema piyasası üzerine planladığını söylüyor.

Türkiye’nin sinema bütçesinin pandemi öncesi yılda 10 milyon$ olduğunu söyleyen Caner Gül bu rakamın ABD veya Asya piyasasında bir filmin bütçesine eşdeğer olduğunu belirtiyor.

Projede İngiltere’nin tanınmış oyuncuların dan Bobby Davro, Türkiye’den Prof. Mim Kemal Öke tanınmış isimler yer alıyor. Kurtlar Vadisi dizisinde 1 yıl süre ile ölmeden oynayan orta doğu ve Arap yarımadasında da sevilen Erhan Ufak, farklı bir karakter ile karşımıza çıkıyor.

Yorum Yap