Sinema

Pause 2020 Filminin Çekimleri Yapıldı!

Pause 2020 Filminin Çekimleri Yapıldı

Dijital savaşlara vurgu PAUSE 2020 filminin çekimlerine başlandı ve 50 dakikalık bölümü tamamlandı.

Film şimdiye kadar olan çekimleri Toronto, Londra, San Francisco, Karadağ – Ulcinj, Mardin, Bolu, Adıyaman illerinde gerçekleşti. Avustralya ve Hindistan’da edecek. Filme yapımcı ve yönetmen Caner Gül filme 7 kıta 7 ülke hedefi ile başlamış. 2020 yılının dünya düzeninde önemli yıl olduğunu film, Avustralya’da başlayan yangınlardaki  gizli mesajları ve Nemrut’tan ’ya uzanan gizemli  mesajı global şekilde anlatmaya çalışıyor.

Filmin birçok sahnesini yabancı oyuncular ile İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Sırpça çekilmiş. Caner Gül yaşanan pandemi sürecinde sinemaların kapalı olmasına rağmen projeyi dünya piyasası üzerine planladığını söylüyor.

Türkiye’nin bütçesinin pandemi öncesi yılda 150 milyon$ olduğunu söyleyen Caner Gül bu rakamın ABD veya Asya piyasasında filmin bütçesine eşdeğer olduğunu belirtiyor.

Projede İngiltere’nin tanınmış oyuncuların dan Bobby Davro, Türkiye’den Prof. Mim Kemal Öke gibi tanınmış isimler yer alıyor. Kurtlar Vadisi dizisinde 15 yıl süre ile ölmeden oynayan orta doğu ve Arap yarımadasında da sevilen Erhan Ufak, karakter ile karşımıza çıkıyor.

Yorum Yap