Sosyal Medya

Elon Musk Açıklaması

Elon Mask Açıklama Yaptı

Haftalardır süren Elon Musk Twitter arasındaki satış dramında dün sonuca varıldı. SpaceX Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı. Twitter’ın kurucu ortaklarından Jack Dorsey de konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

En popüler sosyal medya platformlardan Twitter’ın haftalardır eden satış sürecinde somut adım atıldı. SpaceX Tesla’nın CEO’su Elon Musk şirketi yaklaşık 44 milyar dolara satın aldı.

Twitter’ın kurucu ortağı, 2013’te halka arz eden Jack Dorsey, Musk’ın Twitter’ı alması sonrasında açıklama yaptı.

Twitter’ın önce yaklaşık yüzde 9’luk hissesini satın alan daha sonra şirketin tamamını satın almak için girişimlerde bulunan Musk’ın teklifleri Twitter tarafından geçen haftalarda geri çevrilirken, 44 milyar dolarlık anlaşma ilgili olarak Dorsey çok net konuştu.

Dorsey, “Platform için en güvendiğim çözüm bu oldu. Wall Street, Twitter’ın sahibiydi bir şahsın bunu satın alması doğru bir ilk adım oldu” dedi. Twitter’da yüzde 2.36’lık hissesi bulunan Dorsey, “Bir şirket olarak Twitter her zaman benim öncelikli sorunum ve en büyük pişmanlığımdı. Bu sorunu çözmek için Elon, güvendiğim tek çözüm” dedi.

Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Dorsey, “Twitter’ın kamu sohbetini sağlamaya edecek olmasından dolayı çok mutluyum. Hem dünyada hem de yıldızlarda!” ifadesini kullandı.

Yorum Yap