Müzik

Canlı Yayında Kına Yaktı Gelin Oldu!

Canlı Yayında Kına Yaktı Gelin Oldu

Tuğba Özerk, canlı yayında kına yaktı gelin oldu.

Özerk, bu sabah ekranlarında yayınlanan Demet ve Alişan ile Sabah Sabah Programı’na katıldı. Demet Akalın ve Alişan, bu yaz nikah masasına oturmaya hazırlanan Tuğba Özerk’e sürpriz kına gecesi düzenledi. Tuğba Özerk, türkülerin de çalmasıyla birlikte gözyaşlarını tutamadı.
Ardından gelinlik giyen Tuğba Özerk, adeta düğün provası yapmış oldu.

Tuğba Özerk Kimdir?

4 Haziran 1980’de İzmir’de doğdu. Melih Özakat İlkokulu’na, Çakabey Lisesi’nde ortaokula ve konservatuvarda liseye gitti. 7 yaşında okul hayatına başlamasıyla TRT ve İzmir Devlet Konservatuvarı’nın çocuk korolarında müzik eğitimine başlaması zamana denk gelir. İlk geri vokal deneyimini 12 yaşında Sezen Aksu’yla beraber 1992 yılında gerçekleştirdi. Sezen Aksu’nun yanında solo ve vokal çalışmaları devam ederken okul hayatı İzmir’de devam etmekteydi.

İlk TV programına yine Sezen Aksu’yla 1992 yılında TRT’de çıktı. Geri vokal çalışmalarının yanında bu programda solo bir şarkı da seslendirmesi kamuoyunda büyük ilgi gördü. Büyük yetenek olarak lanse edilen Özerk’in sahne müzik hayatı tam anlamıyla böyle başladı denilebilir. Okul hayatı bittikten sonra İstanbul’a taşınan sanatçı aralarında Ege, gibi isimler bulunan sanatçılara geri vokal yaptı. Daha sonra solo sahne çalışmalarına başlayan Özerk, 2002 yılının Aralık ayında “Dün Gibi” adlı ilk solo albümünü çıkardı.

‘Aşk yarası’ adlı şarkısıyla uzun süre radyolarda liste başlarında yer aldı. Albümle beraber oyunculuk yönünü gösterebilme fırsatı yakaladı. Atv’nin uzun süredir yayın yapmış dizisi “Böyle mi olacaktı”da bir sene kadar rol aldı. İlk albümünde bir tane bestesi olan Özerk üç senelik boşlukta birçok besteye de imza attı. 6 Temmuz 2005 tarihinde ‘Lo Lo Lo’ adlı ikinci solo albümünü çıkardı. ‘Lo Lo Lo’ adlı şarkısıyla uzun süre radyolarda liste başı oldu. İkinci albümünde bir tane bestesi olan iki senelik boşlukta birçok besteye de imza attı.

tuğba özerk gelin oldu

Yorum Yap