Gündem

Yeni Yasaklar Ne Zaman Başlıyor!

Yeni Yasaklar Ne Zaman Başlıyor

Covid-19 salgını için yeni tedbirler ve kısıtlamalar belirlendi. !

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınan kararlarla yeni tedbirler yarın (20 Kasım) saat 20.00’den itibaren başlamış olacak.

Bu kapsamda AVM, market, berber ve kuaförler 10.00 – 20.00 arası çalışacak. Restoran, lokanta, kafeler 10.00 – 20.00 saatlerinde sadece paket servis hizmeti verecek.

Sinema salonları 31 Aralık tarihine kadar, kahvehane, kıraathane, bilardo salonları, lokaller ve çay bahçeleri ile halı sahaların faaliyetleri ise yeni bir karara kadar durdurulacak.

İç İşleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre; 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00 ila 13.00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlar, 13.00 ila 16.00 saat aralığında sokağa çıkabilecek.

ÖSYM tarafından ilan edilen ve diğer merkezi sınavlara katılacağını belgeleyenler ile sınav görevlileri sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Tüm havayolları yolcularını güvenli seyahatlerine devam edilecek. Hafta sonları sokağa çıkmanın kısıtlandığı saatler için bileti olan yolcular, uçuş belgelerini ibraz ederek havalimanına gidebilecek.

Gelişmelerine bağlı olarak alınan/alınacak kararlar belirli aralıklarla gözden geçirilerek, belirtilen kriterlerde iyileşme sağlanması durumunda ise kısıtlama aynı usulle kaldırılacak.

Yorum Yap