Müzik

Yeliz’den 45.Yıla Özel Şarkı!

Yeliz'den 45.Yıla Özel Şarkı

“Bu Ne Dünya Kardeşim”, “Yalan”, “Sel Suyu” gibi unutulmaz şarkılarıyla damga vuran Türk Pop müziğin güçlü yorumcusu Yeliz 4’nci sanat yılında. Ahmet Kaya’nın unutulmaz şarkısı “Beni Vur” adlı şarkısı ile müziğe geri dönüş yaptı.

Yıllardır şarkıları dillere dolanan güçlü sesi ile beğeni toplayan usta yorumcu Yeliz, ünlü iletişimci Özgür Aras’ın prodüktörlüğünü yaptığı düzenlemesinde Alper Atakan imzası olan Ahmet Kaya’nın unutulmaz şarkısı “Beni Vur”u yeniden yorumladı. Yeliz, sözleri Yusuf Hayaloğlu’na bestesi Ahmet Kaya’ya ait olan 1995 yılında Ahmet Kaya tarafından yorumlanan “Beni Vur” yıllar sonra 45. sanat yılına özel olarak single olarak müzikseverlerle buluşturdu.

Ünlü yönetmen Erkan Nas’ın yönetmeninde İstanbul sokaklarında çekilen yayınlandığı an itibariyle Ahmet Kaya hayranları tarafından güzel yorumlar . Ve en çok paylaşılan şarkılar arasına girmesi nedeniyle hayli mutlu oldu. “Ahmet Kaya gibi ustanın şarkısını yorumlamak büyük onur. Şarkıyı bana emanet ailesine, benim yorumuma sahip çıkan Ahmet Kaya hayranlarına da sonsuz ediyorum. Yokluğunun 19. uncu yılında ustaya benden de özlemle selam olsun… ” diyerek duygularını dile getirdi.

45’inci sanat yılını kutlayan Yeliz, Safa Gülsoy’un, objektifine verdiği pozlarla  güzelliği ile göz doldurdu. “Sanatçının eskisi olmaz. Sanatçı zamansız ve yaşsızdır. Dürüst, samimi ve doğruysa hayatında var edenler zaman kalıcı olur.” dedi.

Yorum Yap