Magazin

Şeyma Subaşı “Erkek Arkadaşımın Malıyım”

Şeyma Subaşı "Erkek Arkadaşımın Malıyım

Sosyal medya fenomeni Şeyma Subaşı “ Arkadaşımın Malıyım” yazılı sweetshirt . Takipçileri tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu.

Sweetshirt üzerinde yazılanlar şöyle. “Evet, ben şımarık bir kız arkadaşım ama senin değil. Ben korkunç derecede harika olan erkek arkadaşımın malıyım. Biraz çılgın ve bazen beni korkutuyor ama kendisi tatlılığın ve savaşçılığın mükemmel bir karışımı. Onu seviyorum ve o benim bütün dünyam. Benimle uğraşırsan, onun içindeki canavar uyanır ve cesedini asla bulamazlar.”

Sosyal medya kullanıcılarından biri ‘Doğru çevrildiğine emin miyiz?’ yorumuna cevaplar gecikmedi.  Sosyal medya kullanıcıları şu yanıtı verdi:

‘Çeviri doğru yapılmıştır. Aitlik anlamı kastediliyor olduğunda “own” veya türevi kullanılır. bahsinde property  veya direkt nesneleştirmek sebebiyle kullanılır yani MAL doğru bir çeviri.

Ayrıca şahsi görüşüm; oradaki sosyal ortama ve kişiye oldukça uygun bir betimleme’ ve ‘İngiliz Dili Öğretmenliği okuyorum, aldığım edebiyat dersleri ve çeviri eğitimi doğrultusunda ben açıklamaya kalksam böyle açıklayamazdım.

Gayet güzel ve doğru bir açıklama. Tamamen “mal” anlamında bir kullanım var burada. Üzgünüm ama fazla iyimser düşünüyorsunuz, ifade oldukça açık.’

Erkek Arkadaşımın Malıyım

Yorum Yap