Funda Erkoç

Koronavirüs Günlerinde Hep Üretti!

Işıl Yücesoy deyince akla ilk kalite geliyor! Yaptığı her işte dört dörtlük bir çalışma içinde oluyor ve üretici yanı ile de farklı projelere imzasını atıyor.

Koronavirüs nedeniyle evlere kapandığımız günlerde yine boş oturmadı Işıl Yücesoy. Öyle sosyal medyada canlı yayın açıp da boş boş muhabbetlerin içinde hiç olmadı. Masallar seslendirdi çocuklar için , şiirler okudu yetişkinler için ve en son da esas bombayı patlattı ve arşivlik bir işe imzasını daha attı.

’nun 10 şarkısını seçti ve ilk etapta piyanist ve besteci Murat Aşkan’ın düzenlemesiyle ‘Kaybolan Yıllar’ ve ‘Şarkı Söylemek Lazım’ şarkılarını seslendirip sosyal medya danışmanı Aytuğ Scioti’nin kurgusuyla hazırlanan video klipleri dinleyicilerine sundu.

‘Sezen Aksu Sokağı’ projesi dinleyicilerden tam not aldı. Son dönemde o kadar çok Sezen Aksu şarkısı okuyan olmasına rağmen  Işıl Yücesoy’un bu eşsiz çalışması diğerlerine fark atar bence

Oyunculukta ve şarkıcılıkta dolu dolu geçen senelerin biriktirdiklerini tıkır tıkır işleyip hep üreten bir kadın Işıl Yücesoy. Yani ben oldum artık diye köşeye geçip oturmayan, çalıştıkça parlayan ve sevilen isim o!…

Funda Erkoç

Yorum Yap