Gündem

Kira Elektrik Doğal Gaz Su Ödemelerini Devlet Yapacak!

Kira Elektrik Doğal Gaz Su Ödemelerini Devlet Yapacak

Milyonlar bekliyordu, müjdeli haber geldi. Kira, elektrik, doğal gaz, su ödemelerini devlet yapacak!

Milyonlarca insan bu haberi beklemekteydi. Müjdeyi Bakan Pekcan verdi. Ödemeler kamu tarafınca yapılacak. Kira, doğal gaz, elektrik, su faturalarını kamu karşılamakta. Ekonomik durumda zor olan insanlara hibe desteği yapılacak.

Hibe Yardımı Geldi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’dan salgınla mücadele döneminde zor günler yaşayan esnafa müjdeli haber verdi. Bakan Pekcan, esnafa kira, doğalgaz, su ödemeleri, elektrik karşılığında belirli miktarlarda hibe yardımlarında bulunulması için Hazine ve Maliye Bakanlığı ile görüşmelerin devam ettiğini söyledi. Bakan Pekcan, esnafa ayrıca global firmalarla iletişimde bulunduklarında belirterek, sosyal sorumluluk projesi niteliğinde destek sağlayacaklarını bildirdi.

Kredi Ödemeleri İçin de Müjde Geldi

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile esnafa faturaları ve kira karşılığında hibe ödeme yardımı için görüşmelerin sürdüğünü kaydeden Bakan Pekcan kredi kanadında da müjdeli son dakika haberleri verdi. Pekcan açıklamalarında “Hazine tarafından esnafa kullandırılan faiz indirimli krediler, ertelemeler nedeniyle 1 Ocak-31 Ekim’de Halkbank’a yapılan gelir kaybı 2.6 milyar lira olarak bildirilmiştir. Oda, borsa mevduatlarının bankalara yatırılmasıyla oluşturulan kaynaktan düşük faizli kredi imkânı sağlandı, 50 bin firmaya 3 milyar lira Nefes Kredisi kullandırıldı” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap