Müzik

Harbiye Açıkhava Konserleri Zuhal Olcay ile Başladı!

Harbiye Açıkhava Konserleri Zuhal Olcay ile Başladı
2022 Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Konserleri bu yıl ile başladı.  Zuhal Olcay, Nazım’ın Şarkıları projesiyle Sahnesi’nde muhteşem konsere imza attı. 
 
KerkiSolfej organizasyonuyla, proje koordinatörlüğünü Gökçe Pekpostalcı’nın üstlendiği etkinlikte, Zuhal Olcay’a Ferhat Livaneli Orkestrası eşlik etti.  Zuhal Olcay’ın söylediği Nazım şarkılarına tiyatro sanatçısı Utku Erişik. Nazım’dan anı ve şiirler ile ses verdi. Zuhal Olcay’a opera sanatçısı Hasan Doğru ve oyuncu Başak Gümülcineli eşlik etti.
 
Harbiye Açıkhava’yı dolduran binlerce kişiye ‘Harbiye Açıkhava’nın bu yılki ilk konseri. Nazım Hikmet’e selam bir saygı duruşu. Ferhat Livaneli Orkestrası, konuklar ve ben, aslında hepimiz Nazım’ın şiirlerine eşlik ettik. Nazım’ın dehası, duygusu, hümanizmi; Onun dizelerini bestelemiş değerli müzisyenlerin notalarıyla çok güzel bir akşam olacak. Heyecanlı ve mutluyum’ cümleleriyle seslendi.
Olcay, Nazım dizeleri Hoşgeldin Bebek, Bulut mu Olsam, Sen Memleketimsin gibi pek çok eseri seslendirdi; Ceviz Ağacı, Karlı Kayın Ormanı, Vapur eserlerinde Zuhal Olcay’a binlerce kişi eşlik etti.

2 kostüm tercih etti

Tarık Ediz, Eldia İstanbul imzalı 2 kostüm giyen Zuhal Olcay’ı izleyenler arasında kızı Ceren Olcay. Deniz Çakır ve sevgilisi Bilgehan Baykal, Sitare Akbaş, Berkay Tulumbacı, Ezgi Gergin. Utku Ateş, Tuğba Altıntop vardı. 
 
Konserin finalinde Ey Özgürlük şarkısında Başak Gümülcineli ile seyirlik düete imza Zuhal Olcay, finalde kendisine eşlik eden sanatçılarla birlikte etkinlik alanını dolduran müzikseverleri selamlayarak muhteşem geceyi noktaladı.

Yorum Yap