Kim Kimdir?

Hadise Kimdir?

Stir Me Up şarkısıyla Belçika’da ve Türkiye’de tanınmaya başlayan Hadise hakkında merak edilenler haberimizde… Hadise nereli ve kaç yaşında?

Hadise Hadise nereli ve kaç yaşında?

Hadise, 198 doğumludur. Stir Me Up şarkısıyla Belçika’da ve Türkiye’de tanınmaya başlayan Hadise hakkında merak edilenler haberimizde… Hadise nereli ve kaç yaşında?

8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye yarışma programında jüri üyeliği yapan Hadise hakkında bilmek istediğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz… Hadise Nerede doğdu, kaç yaşında, boyu, kilosu.

HADİSE KİMDİR?

Hadise, 22 Ekim 198 yılında Belçika’da dünyaya gelmiştir. Tam olarak adı Hadise Açıkgöz’dür. Aslen Sivaslıdır. Ekonomi ve Çağdaş Diller eğitimi almıştır. 2003 yılında Idool 2003 yarışmasına katıldıktan sonra albüm teklifi almıştır. 2005’te yayımlanan ilk stüdyo albümü Sweat’te yer alan “Stir Me Up” şarkısıyla Belçika’da ve Türkiye’de tanınmaya başladı, ardından kariyerini Türkiye’de devam ettirdi.

2008’de ikinci stüdyo albümü Hadise’yi yayımladı. İngilizce ve şarkılardan oluşan albümde yer alan “Deli Oğlan” şarkısı Türkiye’de hit oldu. Sonraki yıl Türkiye’yi 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Düm Tek Tek” temsil ederek dördüncü oldu. Aynı yıl Fast Life ve Kahraman albümlerini satışa sundu. Kahraman’ın çıkış şarkısı “Evlenmeliyiz” ile tekrar listelerde yer aldı. 2011’de beşinci stüdyo albümü Aşk Kaç Beden Giyer?’i yayımladı. Albümdeki “Superman”, “Aşk Kaç Beden Giyer?” ve “Mesajımı Almıştır O” şarkılarına klip çekti. 2014’te Tavsiye ve 2017’de Şampiyon albümlerini piyasaya sürdü.

Hadise, biri Altın Kelebek ve üçü de TMF Ödülü olmak üzere çok sayıda ödül kazanmıştır.

Acun Ilıcalı’nun sunduğu O Ses Türkiye yarışma programında jüri olarak görev alan Hadise, 1.6 metre boyunda, 59 kilo ve Terazi burcudur.

Yorum Yap