Astroloji

Burçlar Değişti mi? Şenay Devi Anlattı!

Burçlar Değişti mi Şenay Devi Anlattı

Ülkemizde son günlerde gündemde olan burçların 13’e çıktığı konusu sorusunu getirdi. Konu ile ilgili ünlü astrolog Şenay Devi bir açıklama yaptı!

Her sene yine sadece ülkemizde haber olan konu gündeme geldi.Nasa’nın “burçların tarihleri değişti” ve “13. Burç var diye açıklaması ” haberleri üzerine açıklamayı yapmak ve gerçekleri tüm astroloji severlere birinci elden açıklamak istedim.

Her şeyden evvel Nasa’nın sitesine eğlence ve oyun amaçlı bölümler vardır. Bunlardan bir tanesi de “Yıldız Bulucu” olarak isimlendirilen oyunun nasıl oynanacağını anlatan bölümdür.

Daha sonra ise bunun bir oyun olduğu ve gerçeği yansıtmayacağı ile ilgili bir açıklama yapılıyor. Astroloji’nin ne olduğu ve kısa bir tarihçe veriliyor.

İşte bu açıklama da şu linkte veriliyor. Burada 13. Takımyıldızı ve bu konunun taaa Batlamyus döneminden beri bilindiğine vurgu yapılıyor.

Burçların her ayın belli standart günlerinde değişmediğini ise astronomik olarak açıklıyor.Her şeyden evvel daha İlköğretim çağında çocuklara artık yıl anlatılıyor. 4 yılda bir şubat ayının bundan dolayı 29 gün çektiği öğretiliyor. Bu nedenle elbette burçların yıllara göre değişim günleri farklı olacaktır. Ben her zaman Astroloji Astronomi’den faydalanır demiyor muyum?

NASA AÇIKLADI

1. Burçların tarihleri değişti. 2. Yılancık takımyıldızı Yılancık burcu olarak 13. Burç olarak astrolojide yer .” Şeklinde bir yaygara kopardı. İyi de arkadaşlar hani Astroloji yoktu. Hani Astroloji safsata idi. Ne oldu? Nasa Astrolojiyi kabul etti ama eleştirdi. Nasa “Aslında 13 burç var ve tarihleri farklı.” mı dedi. Lütfen herkes Allah’ın kendisine bahşettiği aklını beynini zekâsını kullansın.

Özet olarak Nasa; web sitesinin oyun eğlence bölümünde karikatürler ile basit bir kağıt katlama oyunu yayınlamış olup; bu oyunu da “Yıldız Bulucu” olarak adlandırmıştır. Sonra da bunun sadece bir oyun olduğunu ve buna inanılmaması gerektiğini açıklamıştır. Bu açıklama da NASA’nın bilim adamları tarafından değil NASA web sitesinin eğlence ve oyun bölümü sorumluları tarafından yapılmıştır. İşte bu açıklama bu gün gündeme taşınmıştır. Bu açıklama ise karşımıza maalesef komik bir şekilde ortaya çıkmış ve gündeme oturmuştur. Bundan çok daha ciddi konuları gündemde iken bu konuyu gündeme taşımak abesle iştigal etmektir.Astrolojide tüm sistemler farklı hesaplamalara dayansada eğitimli Astrologlar 6000 yıllık bir sistemin hesaplamalarını doğru olarak yapar ve kullanırlar. Batı Vedic ve Çin Astroloji sistemlerinde binlerce yılın bilgi ve analiz birikimi vardır….

Özetle; fizikçilerin STP (Standart Temperature and Pressure) diye farazi kabul ettikleri bir sistem vardır. Türkçede buna NŞA (Normal Şartlar Altında) denir. Bu fizikçilerin kabul ettiği bir standarttır. Matematikçilerin çıkıpta neden bu farazi noktayı böyle kabul ettiniz demesi; bunu eleştirmeleri; ne kadar doğru ise; astronumların da astrologların kabul ettiği standartları ve sistemleri eleştirmesi o kadar doğru olur. Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Dr.Astrolog Şenay DEVİ

Yorum Yap