Gündem

Kazada İkiye Ayrılan Yüzü 10 Saatlik Ameliyatta Birleştirildi!

Kazada İkiye Ayrılan Yüzü 10 Saatlik Ameliyatta Birleştirildi

Eskişehir’de 2 çocuk annesi kadının yüzü, geçirdiği trafik kazasında ikiye ayrıldı. Kadının kırılan yüz kemikleri, dişleri ve ayrılan yüzü 10 saatlik operasyonun ardından 40’tan fazla vida ile birleştirilerek eski haline getirildi.

Eskişehir’de, evli ve 2 çocuk annesi Songül Biçim’in (40) trafik kazası sonrası ikiye ayrılan yüzü ile kırılan yüz kemikleri, Şehir Hastanesi’ndeki 10 saatlik operasyonun ardından birleştirilerek eski haline getirildi. Yoğun bakım süreci sonrası servise alınan Biçim, yeniden konuşmaya ve yemek yemeğe başladı. Plastik Cerrahi Doç. Dr. Yakup Çil, operasyonda 10’dan fazla plak ile 40’tan fazla vida kullanıldığını söyledi.

“DOKTORLARIMIZ SAYESİNDE HAYATTAYIM”

Songül Biçim ise yüzünün yeniden eski hale gelmesine çok sevindiğini söyledi. Kazadan sonra gözlerini hastanede açtığını ve kaza anını bile hatırlamadığını anlatan Biçim, “Şanlıurfa’ya cenazeye gittik, Bursa’ya evimize dönecektik. Kaza olunca kendimi kaybettim. Burada hastanede gözümü açtım. Şükürler olsun, doktorlarımızın sayesinde hayattayım. Allah hepsinden razı olsun, hepsi çok iyiler. Aynada yüzümü gördüm. Yüzüm çok kötü olmuştu ama şu an iyiye gidiyor şükürler olsun. Bana dua etsinler” dedi.

Eskişehir Şehir Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği’ndeki operasyonda Doç. Dr. Yakup Çil’in ekibinin sıra Opr. Dr. Mustafa Tanju Akan, Opr. Dr. Serhat Atalay Eviş, Opr. Dr. Kadir Çimen anestezi ve reanimasyon uzmanı Dr. Alpaslan Akcan ile anestezi teknisyeni Özgür Siper ve Tuğba Atalay, yoğun bakım takiplerinde ise Uzm. Dr. Hakan Musa Ayas yer aldı.

Kaynak: DHA

 

Yorum Yap